TASAVVUF/KUANTUM Açısından Mutluluk ve Karanlık Enerjiler
Bayram ERSOY

Bayram ERSOY

BAYRAM ERSOY
  • Youtube
  • Instagram

TASAVVUF/KUANTUM Açısından Mutluluk ve Karanlık Enerjiler

11 Şubat 2021 - 14:39


Sevgili dostlarım, bu gün sizlere mümkün olduğunca kısaca; kuantum/tasavvuf açısından mutluluk ve bu açıdan mutsuzluğumuza sebep olan enerji vampirlerinden bahsetmek istiyorum.Bize göre mutluluk AŞK’tır. Elbette bizim kastettiğimiz AŞK dünyevi aşk değildir. Tasavvuf/kuantum açısından AŞK gerçek bir farkındalıktır. Hemen hemen her yazımızda beyan ettiğimiz gibi FARKINDALIK kavramının özü de kendimizi bilmektir. Elbette bu kavram fiziksel olarak boyumuzu, yaşımızı, cinsiyetimizi v.s. olarak bilmek değil, her birimizin birer birer Eşref-i mahlûkat ve halifetullah olduğumuza şeksiz şüphesiz, kayıtsız şartız tam olarak iman etmektir.   Tasavvuf/kuantum penceresinden AŞKIN bahçesine baktığımızda orada sevgi, barış, tevazuu,  hoşgörü ve teslimiyetin seyrine doyulmayan güzelliklerini gözlemleriz. Bu rahmani bahçe de zihin, ego ve nefsin tüm emareleri yok hükmündedir. Zira sizler/bizler acıda çeksek, sıkıntı da yaşasak biliriz ki rahman ve rahim olan aynı zamanda  kahhar dır  bize “KENDİMİZİ BİLMEMİZ, KENDİMİZE GELMEMİZ ve ONU HAKKI İLE ANMAMIZ” için bir ders veriyor. Yine biliriz ki rabbimiz bizi asla kahretmek ve yakmak için yaratmadı. Bu noktadan hareket ettiğimizde bize düşen rıza makamında, şükür kapısında birer eşrefi- mahlûkat ve halifetullah olduğumuzu her daim hatırda tutmaktır.
Bu farkındalıkla yaşamımızı her daim kendi kontrolümüzde ve NİYETLERİMİZİN hasat edilmiş gerçekleri ile devam ettirirken maalesef bizim dışımızda gelişen ve özellikle yönlendirilmiş birçok karanlık ve şeytani enerjilerle de karşılaşmaktayız. Her şey zıttı ile kaim olduğuna göre rahmani bir enerjiye kanal iseniz şeytani enerjilerin sizi rahatsız etmesi mukadderdir. Ama rabbimize hamd olsun ki bizler onun rızası istikametinde adanmış yürekler olarak yapmamız gereken böyle bir hal durum hissettiğimizde, “O” na teslim olup, “O”na sığınmaktır. Asla şeytanın ve şeytanilerin tuzaklarına düşüp te zihnimizi kaydırıp mutsuz olmamalıyız. Herşeye rağmen bizi mutlu edecek enerji bizde mevcut çok şükür. Unutmayın ki x:
- İNSANLAR MUTLU OLDUKLARI İÇİN GÜLMEZLER. GÜLDÜKLERİ İÇİN MUTLU OLURLAR. Hadi kendimize gülecek, mutlu olacak bir dua seçelim. Bir hayır-hasenatta bulunalım. Bilr yetimin saçıkı okşalayım. Darda kalan bir cana el uzatalım… v.s.
- MUTLULUK BİR PARFÜM GİBİDİR KENDİNİZE SÜRMEDEN BAŞKASINA KOKLATAMAZSINIZ. Özellikle gül esasnsı başta olmak üzere kendimize güzel kokular sürünüz. Biliyorsunuz bu güzel sünnetlerdendir. Zira ruha giden yollardan biri de burundan geçer.
- TEŞEKKÜR EDİN, ÖZÜR DİLEYİN VE AFFEDİN… Lütfen…zira teşekkür ettiğiniz her şeye olağanüstü bir mutluluk enerjisi dahil ediyorsunuz. Gereken konularda özür dilemek bir erdem ve fazilettir. Affetmek aslında kurtulmaktır. 
- EVİNİZDE BİR CAN YAŞATIN… ONU HİSSETİN İHTİYAÇLARINI ELİNİZLE GİDERİN. Bir kuşun, bir kedinin  kendinizin ve evinizin enerjisine katacaklarını tahmin bile edemezsiniz.
- Son olarak; SİZE ZARAR VEREN ENERJİNİZİ ÇALMAYA ÇALIŞAN, SİZİ KARAMSARLIĞA SÜRÜKLEYEN HİÇ BİR KİMSEYE VE HİÇBİR ŞEYE İZİN VERMEYİN. Dinlediğiniz müziklere dikkat edin.  Veee… Zikrullahın tadına varın. 
Sonsuz huzur ve mutluluklar diliyorum….