FARKINDALIK ve ADANMIŞLIK
Bayram ERSOY

Bayram ERSOY

BAYRAM ERSOY
  • Youtube
  • Instagram

FARKINDALIK ve ADANMIŞLIK

01 Mart 2021 - 11:32

FARKINDALIK VE ADANMIŞLIK 

Merhaba Değerli dostlarım, bildiğiniz gibi bizim FARKINDALIK PLATFORMU isimli, genellikle kuantum ve tasavvuf boyutlu bir oluşumumuz var. Bu yaklaşım bilinen genel KİŞİSEL GELİŞİMİN çok ötesinde çok daha derin ve HAKİKAT ilmine gidilen bir YOL. Bu YOLUN farklı ve seçkin YOLCULARI ile birlikte bende bir hoca, bir eğitimciden ziyade bir yoldaş, her şeyi çok iyi bilemeyen ama sizlerle öğrenen, ancak daha önceki bilgilerim ve tecrübelerimle naçizane mihmandarlık yapmaya niyetli bir insanım. Belki tek farkım (!) belki kuantum mekaniğini ve felsefesini yeteri kadar biliyor olmamın dışında; bu YOL’un zorluklarını, engellerini, aşamalarını, tehlikeli alanlarını; kısacası güzergâhını çok değerli hocalarımdan öğrenmiş olmam. YOLCULUĞUMUZ esnasında bütün bu konularla ilgili sizlere destek ve yardımcı olmaktan başka yapabileceğim hiçbir şey yok. Zira sizi ancak siz taşır, size ancak siz güç verir ve ancak siz SABREDER ve mükâfatı görürsünüz.

Sevgili arkadaşlarım, bize gelen soruların başında; bizim yazılarımızda dikkatinizi çeken, büyük harflerle, hipnotik kalıplarla sunduğumuz “ FARKINDA OL “ AN- DA OL” gibi vurucu ibarelerle ifade etmeye çalıştığımız bu uyanış işaretleri bilinçaltınızda kuantumal ÇAPALAR ATAN, hipnotik etkisi olan uyarıcılardır. Bu uyarıcılar içinde çok yüksek enerjiler taşıyan FOTONİK boyutlu BİLGİ VE IŞIKTIR. Bu çok özel ve çok değerli teknik konusunda ilerleyen zamanlarda sizlere genişçe bilgi sunacağım.

Değerli dostlarım, FARKINDALIK ve ADANMIŞLIK konusunda o kadar çok soru var ki hepsini tek, tek cevaplamam hemen, hemen imkânsız. Bu yüzden ADANMIŞLIK konusunu AFORİZMALAR halinde ilerleyen zamanlarda sunacağım. Ama FARKINDALIĞIN daha iyi anlaşılması için birkaç aforizmayı aşağıda sizlere sunuyorum. Umarım FARKINDA OL-AN lardan OL-ursunuz.

FARKINDA OL-MAK,

- ÖNCELİKLER LİSTESİNİN BAŞINA ÖLÜMÜ KOYABİLMEK, DÜNYA İLİZYONUNA BU ZAVİYEDEN BAKABİLMEYİ ÖĞRENEREK ALIŞKANLIK HALİNE GETİRMEKTİR.

- DÜNYA DEĞERLERİNİN TÜM RAKAMLARININ ÇARPIMI, TOPLAMI VE BÖLÜMÜNÜN ASLINDA SADECE SIFIR ETTİĞİNİ BİLMEKTİR.

- VARLIK ÂLEMİNİ VE YARADILIŞ HİKMETLERİNİ BÜTÜNCÜL OLARAK İDRAK EDEBİLMEK, BÜTÜN BİLİNENLERİN VE TÜM VARLIĞIN ASLINDA YOKLUK OLDUĞUNU, BÖYLECE HERŞEYİN HİÇBİR ŞEY OLDUĞUNA ŞİRKSİZ ŞÜPHESİZ İMAN ETMEKTİR.

- HİÇBİRŞEYDEN (SIFIR NOKTASI ENERJİSİNDEN) VAR OLAN HERŞEY, “DÜŞÜNEN İNSANI” YARADILIŞIN VE VARLIĞIN TAM VE BÜTÜN OLARAK İDRAKİNE “ İNSAN-I KÂMİL’E” YÜCELTEN BİR BİLİNÇ SEVİYESİ OLDUĞUNU ANLAMAKTIR.

- VARLIK ÂLEMİNİ, YARADILIŞ HİKMETLERİNİ BU BAKIŞ AÇISINDAN İZLEDİĞİNİZDE SADECE TASAVVVUFU İDRAK ETMİŞ OLMUYOR, AYNI ZAMANDA KUANTUM FELSEFESİNİDE TÜM HÜCRELERİNİZLE ÖĞRENMİŞ VE YAŞAMIŞ OLUYORSUNUZ.

- BİZİM İDDİA ETTİĞİMİZ KUANTUM FELSEFESİ İLE TASAVVUF İRFAN OKYANUSUNA AKAN İLİ ULU IRMAK GİBİ AYNI PARELELLİKTE AYNI AŞKLA, AYNI AMACA HİZMET İÇİN AKMAKTA OLDUĞUNU ANLIYORUZ.

- BÖYLECE KAVRAM KARGAŞASINA SAPLANMADAN, ASIRLAR ÖNCE ŞEYH-İ EKBER OLARAK ANILAN MUHYİDDİN İBN-İ ARABİNİN VAHDED-İ VÜCUT VE İKİNCİ BİN YILIN DÜZELTİCİSİ KABUL EDİLEN DEVRİNİN EN BÜYÜK KUTBU OLAN İMAM RABBANİ’NİN VAHDED-İ ŞUHUT YAKLAŞIMLARINI ÖZÜMSEYEBİLMEKTİR.

- BÜTÜN BUNLARIN IŞIĞINDA FENEFİLLAH VE BEKABİLLAH BOYUTLARINI DENEYİMLEYEBİLMEK, AŞKIN AŞKINA YÖNELMEK, BİR OL-ANIN AŞKINA TÜM AŞKLARI FEDA EDEBİLMEKTİR.

" Biz aşktan sudur ettik
Aşk üzerine yaratıldık
Aşka doğru yöneldik
Aşka verdik gönlümüzü"
Bayram ERSOY