AŞKSIZ KURUYAN YÜREKLERİMİZE AŞK OLSUN
Bayram ERSOY

Bayram ERSOY

BAYRAM ERSOY
  • Youtube
  • Instagram

AŞKSIZ KURUYAN YÜREKLERİMİZE AŞK OLSUN

12 Haziran 2021 - 08:18


FARKINDA MISINIZ? 


ZamAN ırmağının acımasız sürüklenişine kapılmış, küçük bir çakıl taşı gibi sürtüne sürtüne, çarpışa çarpışa bilinen sona doğru kayıp gidiyoruz. Sürüklenirken, aşınıyor, sivriliklerimizi, keskinliklerimizi kaybedip akışa daha uygun hale geliyoruz. Akış bizi bazen sert kayalara çarptırıp daha da küçültürken, bazen çağlayanlardan savurup diplere vuruyor. Ki… OL ması gereken OL sun diye.
Bu lirik analojiyi kendi hayatımıza indirgediğimiz zamAN hemen aklımıza gelen bir itiraz olacaktır elbette. Ama biz İNSANIZ diyeceğiz. Evet, elhamdülillah ki biz İNSANIZ. Öyleyse insan olarak biz bu lirik analojinin neresindeyiz. Biz cansız, amaçsız, gayesiz çakıl değiliz.  FARKINDAYIZ, bizim amacımız, gayemiz, hayalimiz, tutkumuz, hırsımız, azmimiz, kararlılığımız velhasıl insani hasletlerimiz ve değerlerimiz var. Eyvallah.
O halde bütün bu özellikleri tek kelimede “fıtratta” toplar isek; fıtratımıza göre yaşamalıyız. Bütün bu tutkuların, arzuların, hırsın, azmin, kararlılığın kısacası dünyaya tutunduğumuz her şeyin başına SEVGİYİ koymalıyız. KOŞULSUZ/ŞARTSIZ sevgiyi. Acaba sız, fakatsız, lakin siz, beklentisiz saf ve ter temiz, KUTSAL KALBİMİZİN ilahi pınarlarından aktığı gibi.  Yani kısacası SEVMELİYİZ. Ama her şeyi, her şeye rağmen sevmeliyiz. Yani Mekkeli bir yetimin aşkı ile Yunusça, Mevlana’ca AŞK ile CÜMLE YARADILANLARI YARATANDAN ÖTÜRÜ SEVMELİYİZ. Sevebiliyor muyuz? ???  Eyvallah.
Çakıl taşından farklı isek, İNSAN olduğumuzun FARKINDA isek, CÜMLE YARATILMIŞLARA BİR GÖZLE BAKABİLMEYİ öğrenmeli, içimize sindirmeli, ruhumuza giydirmeliyiz ki… Eyvallah.
AŞK sız kuruyan yüreklerimize AŞK OL sun. İnşallah. Vesselam.
                                     Bayram ERSOY